obwodnica-wroclawia.pl

Dopalacze - zatrucia

Młodzi ludzie często wystawiani są na różne pokusy, w tym używki. Dopalacze to jedne z gorszych używek, gdyż wpływają one destrukcyjnie nie tylko na organizm, ale również na psychikę. Potrafią zmienić zażywającego nie do poznania. Ich działanie można porównać do narkotyków. Mimo, iż starano się je wyeliminować, zamykając sklepy, które je sprzedały, nadal łatwo je kupić. Czy to od dealerów przy szkołach, czy w internecie. Młodzi ludzie sięgają po używki z powodu presji otoczenia, chęci zyskania „szacunku” wśród rówieśników, z powodu problemów, aby o nich zapomnieć, aby poprawić wyniki w nauce itp. Uzależnienie od dopalaczy zaczyna się również od samego spróbowania np. na imprezie.

Poważne i niebezpieczne skutki zatrucia dopalaczami

Do objawów zatrucia po zażyciu dopalaczy zalicza się: skoki temperatury, napady paniki, agresja, nadpobudliwość, wzmożone pocenie się, ból w klatce piersiowej, duszności, przyspieszone bicie serca, problemy z oddychaniem, zaburzenia rytmu serca, bezsenność, zawroty głowy, oczopląs, nudności, wymioty. Warto znać te objawy. W razie wezwania pogotowia do naszego dziecka można nakierować osoby udzielające pomocy, że skutkiem zatrucia może być zażycie dopalaczy.

Gdzie szukać pomocy dla uzależnionego dziecka?

Gdy wiemy już, że nasze dziecko jest uzależnione, należy skierować je na terapię. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień OAZA S.C. pomógł już niejednej osobie uzależnionej od różnych używek. Obecność lekarzy, jak również terapie indywidualne lub grupowe z psychoterapeutami przyspieszają powrót do normalnego życia. Jednak należy pamiętać, że wyjście z uzależnienia wymaga silnej woli i czasu.


Klinika dla młodzieży Oaza
Ługowiska 1
87-850 Choceń
tel. 725 18 70 70

Zobacz także:

Terapia Orthokine

Terapia Orthokine

Wypróbuj mikrodermabrazję

Wypróbuj mikrodermabrazję

Usługi kosmetyczne świadczone przez lekarza medycyny

Usługi kosmetyczne świadczone przez lekarza medycyny

Skuteczne usługi dentystyczne w Legnicy

Skuteczne usługi dentystyczne w Legnicy

USG brzucha w Krakowie

USG brzucha w Krakowie